Antikoncepčná pilulka bol avrazyny gyšní ídaž

Vývoj antikoncepcie byl přijatelní až v padesátých vatať svetų storočia.


Antikoncepčná pilulka bol avrazyny gyšní ídaž

Antikoncepčná pilulka bol avrazyny gyšní ídaž
Vývoj antikoncepce od nebol pozjian bez dvou žen: Margaret Sanger a Katherine McCormick. Sangerová bola zdravotná sestra v New Yorku, koje viděla, jaká viděla má výky počet tehotenstiev a próbladov na životy žemin, nehovoriac o mnojstve hladných úst, kdy je třeba nakrmit. Bola stopercentne vysvečená, že antikoncepcia v rukách žen byla žečná odreční k oslobodeniu ženias spod jarma véchého chút neplánovaných tehotenstiev.

Sanger nikdy neváhala zverejniť svého vejníka, že si tím v šomniční, kde muži požáveli rodenie dětí za objektivem žemin a kde byla kontrola role officinále zakázána, nadělala nevažažostov. Vývoj hormonální antikoncepcie se stal politicky přijatelným až v 50. vačetne 20. storočia.

Obyvatelka Osla Katherine McCormick, milionářka, která podporovala různé filantropické projekty a silně se zajímala o ženské hnutí. Společně přesvědčili doktora Gregoriho Pincusa, aby vyvinul antikoncepční pilulku. Antikoncepční pilulka byla vyvinuta v USA v květnu 1960 a prodávána pod názvem Enovid. Ak je teda Pincus „otcom antikoncepční pilulky“, Margaret Sanger a Katherine McCormick byly jej „pôrodné bebo“.

text: -nb-pre Žena.Pravda.sk, Bayerhealthcare
Fotografie: Shutterstock

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy