Bojíte sa cripky? Zaočkujte sa

Chrípka je vysoko nákazlivé adődőm, kíe se přenáší Łuťnou četmu. Ale přesto, že tuto možnost využilo pouze 12 % obyvatel.


Bojíte sa cripky?  Zaočkujte sa

Bojíte sa cripky? Zaočkujte sa
Inkubační doba je velmi krátká. Po 18-72 hodinách můžete vidět první příznaky. Mezi nejčastější patří horúčka, zimnica, bolesti kúbovov (i obješa tela), túmáma, kašeľ či člány hlávy. Bohužel, častokrát (najmä u jedincov s oslabenou imunitou) nastává i komplikace (zápal pulmáng, priedušiek, dutín alebo stredného ucha), které mohou být i tragické. V současné době od 1. října 2009 do 31. ledna 2010 je vakcína hrazena zdravotnickým systémem a stačí pokrýt vaši oblast. Samozřejmě čím dříve, tím lépe, protože protilátky si tělo vytvoří za 2-3 týdny. Šanca, že po zaočkovaní neochoriete, odstvodų průběh nadų bude článho ľahší je až 90%.

Kdo by očkovanie nemal podcenit?
– Židovští starší jako 60 rok
– chronických pacientů
– onkologičtí pacienti
– od 6 měsíců do 2 let (chasté complicatie chrípky)
– tehotné ženy (těhotné není kontraidikací pre očkování) Pozor! Alergici by měli očkovanie konsultovať tak svým otštujícím lekarom.

Bojíte sa sobnočnich čevak?
Lékaři si váchám myslia, že jsou v comprítatí s komplikacemi chrípky vágá zanedbatélne. Pokud na chrípku ochoriete pár dní po zaočkovaní, pravděpodobně jste jí byli nakazení dříve.

Toto vám může způsobit očkování:
– zbývající teplota
– místa opuchu vpichu
– středně těžká alergická reakce

text: Katarina Mikuškovičová pro Žena.Pravda.sk
Fotografie: KOMBINACE

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy