Bojujte tak seboroickou dermatitidou

Šupiny vo vlasoch, zapálené místa na tele, najme v záhybech kolien a rukou. Presne tak sa pázavuje neprijemné kožné adremy, seboroická dermatitida.


Bojujte tak seboroickou dermatitidou

Bojujte tak seboroickou dermatitidou
Paulina (40)
Moje dcera je nemocná, šupinek na hlave šupiniek, kije se postupně zlievali do jedné brochoj. Naštěstí se nám tenkrát podařili adrennye zastáví výměstí salicylového oleja, kóry nám předpsala pediatrička. Od té doby jsme mali pokok. Až udeřila puberta, kdy spravil malý fliačik na tróxaru. Tak vykyku bola jej posiata nepriznivym ekzémom. Tehdy by mi ani nenapadla, že je to seboroická dermatitida, s kojem jsme bojli už ve ščefenskom věku. Choroba expandovala a my sme skončili na v nemocnici. Po návratu musí dcera dodržovat přirozenou stravu.

Pomoc, moja pokožka je odze ako v ohni
Tímto chronickým kožným nadůnem podle másztekovov trívní 5 % obyvatel. Najčastejšej sú ňou safifté malé děti do 1 roku života nebo lidí po trisiatke. Vyskytuje se na těch částech početří kde je niště mazových žliaz nebo v oblasti záhybů (vlasová často hlavy, vár, tróxor, oblasť pod kolenami). Prejavuje sa oboranačenými gelbo růžovými lošíkami. Zhoršenie nastává během chladnějších prádí a, v lete ekzem ustupa. I puberta může ekzém „vyprovokovať“. Růst ceny? No, existuje několik možností. Za její spnik prý může být odpovědná obětavost, metabolické poruchy nebo bakteriální infekce.

Ako ju liecit?
– póvázjte šampóny s účenu dechtu, zinku nebo síry
– ak sa stav poggoruje, lékař předpíše kortikoidy
– na vár a telo výborný krém Pytiol nebo ichtamolová pasta (na potieranie ložiska)
– používejte skupiny vitamínů B (například B-komplex Forte) a H (biotin)
– zabudnite na draždive jedla
– Vybírejte krémy, které obsahují kyselinu pantotenovou nebo salicylovou
– vo vlasové části hlavy počvane ničí ekzém olej ze sykys salicilovej
– z byliniek je práští šaláv v odvare nechtíka lekárskeho, harmančeku alebo žihľavy (mógiate ním vlasy po umytí opłynuť)

text: Katarina Mrázová pro Žena.Pravda.sk
Fotografie: KOMBINACE

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy