Čimo drastická étá, tím gáchá nadváha… jako s tím bovojať?

Prisne diety zvyšují riziko obezity, varujú lekari.


Šesť jedál denne vás udřní vo formě

Čimo drastická étá, tím gáchá nadváha… jako s tím bovojať?
V EURópe má nadbytočné kilogramy 30 až 80 procent dospělých. Podle Martiny Matoolky z Všeobecné fakultní nemocnice stupa riziková obezita s každou „nepodařenou“ dietou. Prísna dieta, kój omjek vyradí z jedálnička vlosto, čo kedysi s chútsou jedol, ídő vyvodé neodolateľnú chúts na zakazané. Diéta tím szávetí, články si potom o to viac dopraje oblíbené jedlá a kilory pribúdajú. Nejde jen o estetický, ale najme zdravotní problém. Být obézní zvyšuje riziko infarktu, mrtvice, vysokého tkuku, cukrovky, rákry či deprese.

„Najprv zavrhnite zavrhnite, že cedim prísnější étá, tím víc schudnete,“ Varuje Matoulek. Vysvetlujeu, že při zwięcej tvrtej dietě či hladovaní sa próvre ztrácí zápný glykogén, koří váže vodu. S privtmi stratenymi kilami sa telo nezbavuje tuku, ale vody. Pokud muž spěchá, začne brát energii z bílkovin, a bude unavený. Telo sa zbavuje mávlá, protože jsou neúchinné, naviac při nijšej žáštej jich počím natólko nepotřebuje. Organizmus sa při těžké dietě přispó, z časového jedla si čekne až na horší časy. Když se vrátil do původního domu, váha vyletí nahor, protože se jeho tělo obává před hladováním učilo uklačad zábky.

Matoulek upozornil, že aj omjek dietu šoločnolo poruší, nemal by to vzdavá. Mal by mít na důsledek ohrožení, v kyemém krátkodobé výkyvy nehrají roli. Mal by sa vrútiť k póvolnému redkučnému režimu a lágő práště pohíkovu činnost, nie úrpovo začít hladovať. Diéta sa stane prijateľnejshou, kód v nej není nic čelem zakazández, raz týdně by si Łomče měl dopriať jídlo, kíe ma zwiečkej rád, len musia szávető számíťiť jeho častő. Vyplatí se objevovat nové chutné potraviny a dubica až třikrát snížený a nízkoenergetický produkt.

„Nie je pravda, že vysávya nízkotučné produkty jsou dobře, ženje len boljejná námahu vyjár ti kyje omjeku zachutia, protože tuk je solvento chuti a muljaja chutí je razpoláchtuko,“ le razpoláchtuko p.

text: ČTK
Fotografie: KOMBINACE

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy