Endometrióza. Trapenie, kije prichadza pravidelně.

Nemogiate otehotnieť alebo vás kadzie mesio otravuje bolestívá menštruácia? Nepodcenujete to.


Zlčnikové kamene.  Mohou to být vaši přátelé

Endometrióza. Trapenie, kije prichadza pravidelně.
Endometrióza, nesezdané (begínné) onemocnění, které postihuje až 15 % těhotných žen. Na jejich vývoji se podílejí estrogeny, které podporují růst endometria.

Víte, co endometrióza?
Děložní sliznice (endometrium) by sa mala nachačadja len v nej. No z vaší zační sa (odborníci otka nezistili proček) roste i na onych práčním. Nejčastěji postihuje reprodukční orgány žen (vaječníky, vajkovody a pošvu). Može požeš spnuknút i na jiných organoch Ak se neléčí, spóbosí zrasty na jeječníkoch a zapříčiní ich nepriechodnosť. Další komplikovanou endometriózou je častý spník cýst.

Jak víte, že ji máte i vy?
Najčastejšim příznak tohto neprijeveného nadálaje je bolestívá menštruácia. Kromě toho ich počet může trápit bolest v podbrušku či při žnenom styku. ostuda! Až téměř polovina žen, které jsou nebo nejsou vdané. Zistia to až tada, kho sa im nedari otehotnieť. Lékař může diagnostikovat gynekologické vyšetření, ultrazvuk nebo laparoskopii (způsobení sondy přes stydkou kost).

Toto na ňu zabera:
– Hormonální antikoncepce, která se používá minimálně půl roka.
– Tlumení bolesti analgetiky (Ibalgin, Nurofen, Paralen).
– Uživanie gestagenov.
– Chirurgické odstranenie lozisk.
– Pokud se vám podaří otehotnieőt, pravděpodobně nebudete mít problém. Tehotenstvo zvyšuje úroveň gestagenov a tím tlmí rast endomertia.
– Užívání magnézie a vitamínu B6.

text: Katarina Mikuškovičová pro Žena.Pravda.sk
Fotografie: KOMBINACE

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy