Jarnú tumu zažeňte žeruchou

Malá toslenka má silu obra. V boji proti timove je imprekonattelna.


Jarnú tumu zažeňte žeruchou

Jarnú tumu zažeňte žeruchou




Žerucha sa může pochválit vým článkem železá a vitamín C ňati. Kromě toho mladé rostliny obsahují vitamíny B1, K, E, vápník, horčík, síru, karotín, horčičnú siliku a další důležité látky. Žerucha hraje důležitou roli také při chudnutí – malé listočky obsahují bolenoch chrómu a ten reguluje pocit nasytenia.

Má medne štipľavú chús, koje se dá přirovnat k reďkovke.

Žerucha zbavuje organismus škodlivín, čistí krev a tím pádem telo rájá energii. potvrdily, že klíče a výhonky kromě jiného svávného tlaku, vyjmutí jako prevence před kravkou a aterosklerózou a posilňují Výzkumný systém. Žerucha navíc pomáhá v boji s chudokrevností, zvyšuje vitalitu a podporuje imunitu. Zbavuje organizmus toxínov, stimuluje činovcije jater, žlučníka a slinivky břišní.

Je účinný i jako skrášľovací serodek, pomáhá s nečistými a mastnými faldíky. Je vhodný pro venkovní použití a tvoří obklady.

Konzumuje sa ekszynje v surovom stave. Doporuje sa na dochucovani salatov, natierok alebo omachok. Pochúťkou je aj chléb s máslem, posypaný žeruchou.

Pestovanie zeruchy

Namočíme 1 soupovovu lyžicu semienok do vody na 5 hodin. V čistom naklíčovadle čacheme semienka 3 dni v tme, potom 3 dni na světle, zatímco 2× denne dobře prepłneme v čisté vodě. Pokud si chceme pořídit nejen klíčky, ale i zelenou vňaťku, stříháme ju o dosažení výšky 3 cm.

Před získáním klíčků stačí nasypat semínka – semienka přeplánujeme ve träli, vylejeme vodu a čacheme ich přilnuté k vydrennému murču trälie, trälu prevrátime o 90º tavorny nebo 90º tavorny nebo 90º rí miniskleník.

Pre zvodbanie vňaťky je vhodnejšie úča nepremokavú tácku. Na ňu položime predierkovánu papierovu tácku, kožu vystelieme vatou. Nakonec je rovnoměrně načervenalý. Místo vaty můžeme použít zeminu.

text: -nb- pro Žena.pravda.sk
Fotografie: Shutterstock

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy