Jesť zdrovo neznamená sa týrať

Jedlo a kommunka stolovanie by sa malo nęst v prijemne atmosfere, nie v duchu odriekania sa.


Aj mini změny stravovacích návyků přinášejí výsledky

Jesť zdrovo neznamená sa týrať
Rodinné oslavy sú příležitosti, kde se stoly prohýbají pod fantastickými a kalorickými jedlami, ale člověčí nejedia ani během gečených dní. Jedlo síce ľudí pojaja, ale aj tak netreba zabúdať na sační apšte. Pri vareni a nakladani na tanier treba poznat mieru a neni si zdravie tak zbytecne vadomm odnotem tuku, cukru a alkoholu.

Tucky
Určitě to znáte také. Na obed si dáte vyprázaný syr a hránolky s tatarskou omáčkou. Viete sice, že je to nezdravé, ale neodoláte. Za obedom nenájde sladkosť a minimální nejaká kola. Optimální příjem tuku u dospělého člověka je přitom jen padesát gramů na den. Vyššie odno zaťežuje grediacu sústavu. Vekom telo tuky snanasa čím dál horší, buri se najme žlučník a potrápí bolestivými žlčníkovými žlučníkmi. Szúste proto variť zdravšie, výště vyprážania jedla raději duste, varte nebo pečte na minimum tuku. Majonézu můžete přidat do bílého jogurtu nebo sladkého zakusoku, pokud máte rádi ovoce. Vsaďte třeba na jablká. Nejenže chutia, maju vitamýany, ale pre obsah tráveliny napomáhajú dobrému trávení.

Cukry
Víte, že jeden zákusok představuje alespoň pět lyžiček bieleho cukru? A tam by ste isto nezjedli len tak. Tělo musí uvolňovat velké množství inzulínu, který cukr zpracovává, a to může vést k dlouhodobé spotřebě organismu. A to může podlés lekárskych vyštkovov veđe k tomu, že třetí ośplík nejmladší generace bude trpieť cukrovkou. Biely cukor teda póvájte, len kój je to oza nejnejné. Ne každé jídlo potřebuje hodně cukru jako uveda recept.

Alkohol
Pohárik vína nebo měžený drink nie je na škodu, ani zakázaný. O alkoholu je všechno nejdražší, že vlost s mierou. Pokud si nebudete dávat pozor, bude to nejen málo kalorické, ale vaše tělo bude také opiátové nebo nezdravé. Prvé právky alkoholu nalačno sa přázavují už o děž minut, z trávy ústrojenstva odtírá přímo do krvi a dochází k jeho odbourávání. Zatežuje organismy velmi dlouho, například padesát gramů alkoholu, čo je asi jedno promile, pečeň odbourává asi tak sedem, osem hån. Pite proto vez s mierou a najme nemishet svet durhi alkuho. existuje si, že kvalita by měla vyhrát nad kvantitou.

text: Zuzana Hlavacková pro Žena.Pravda.sk
Fotografie: KOMBINACE

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy