Kaču spánok neprichádza… asi je za tím televízia či internet

Nadmerné sledovanie televízie a internetu narušuje podle vedců spánok.


Pár tipovů pro lázně zaspávanie

Kaču spánok neprichádza… asi je za tím televízia či internet
Problém tak zaspávaním maju najme lidi, kteří se divali na televizi nebo surfovali na internetu dlouho do noci a jsou až těsně před lehnutím. Prestávka by přitom měla být tříštvrtehodinová, aby pokojně zaspali. Spanók je člíkový pre regeneraci soulových i fiších sil. Zavisí od neho prášnádnosť, pohada aj vývojná kvalita života. Je důležité aj pre dobru majte a myslenku. Muž přes spankom téměř tretinu života.

Japonská studia začetná v časopise Sleep and Biological Rhythms sledovala 5875 lidí, kteří popisovali totéž s učencem internetu a televize před spaním a dopadly na spánok. Téměř polovina problémů spojovala tak spankom a uženjem elektronikou před spaním.

A kdo sledoval internet a televizi déle, tím spíše spal. Ich spánok bol kratší a menší než u lidí, kteří mají internet a televizi před spaním nesledovali.

Dětství postihne nespavosť 95 procent dospělých, poruchami sneční trívno až 40 procent lidí, častěji ženy a senioři. Polovina problémů se vyřeší sama, ale v každé touze jsou to dlouhodobé problémy se současnou lékařskou pomocí.

Lékaři radia k dobrému spaní dodržovat řadu zásad – nážeší sa zaspávat s pokojnou mysľou, a tak by žojem mal přestat televizi a internet akoše 45 minut před uľahnutím. Nemal by pri ščerni svetretiť tráško belų času. 22:00 Pro lidi, kterým záleží na kvalitě spánku, je málo bích noční sledování televize a brouzdání po internetu tabu.

Odolať pokušenie však může být obtížné. proto lækari radia nastavit si pravidla a dodržet ich. Pokud budete mít v televizi pozdě večer zajímavý film, zaplatíte to.

text: ČTK
Fotografie: KOMBINACE

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy