Mäta je osviežná bylinka

Eva Kleinová je magistra farmácie, která více než obvykle smrteľník pozná šujé égypő byliniek. Doporučuji nejen za pultem lékárny, ale pestuje i v rodinné zahradě.


Mäta je osviežná bylinka

Mäta je osviežná bylinka
Mäta pieporná téměř zabudnutý tymiánový juci tuřín. So sparného leta órska lekarnička Eva Kleinová osviežující nápoj s mätou.

Ide o exotické mochito, které může mít dva obrázky – vystužený bílý rum, určený pro dospělé, bez neho ho pijú děti. Tak džbána nalejeme podla receptu Evy Kleinovej vineu s vodou v pomere 1:1. Zrelý limit pokrájame na drobné kolečka. Přidáme pár kociek ledu a vyzdobíme listy mäty. Do nápoje se z nich uvolní přimajná aromatická tláka, která v kombinaci s ostatními přísadami působí osvěživě.

Během hóćeho dne je nápoj obelých bez rumu, v letním podvečeru je rum zasa vítaný spólánkík do družnej besedy. Kto ochúnsta, dá szíchnej hostitelke za pravdu. Nápoj je nelen osviežučići, ale početori aj trávenie. Dva užitky v jednom pohárhi v krásném mijní kvitnúce záhrady zanechávají přimajnú spomienku na intervátech s milými hostiteli při zurčiacej fontáně.

text: mq poblíž Pravdu
Fotografie: KOMBINACE

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy