Nazbierejte si bylinky

Trápi vás bolestívá, nepekná pokožka či grédiace člávky? Inspirujte se radmi našich starých mám.

Díky množství „zázračnaff“ přípravků, které lze bez problémů koupit v lékárnách, vitamíny v kapslích a podobných „vymozhenostiach“ dnes doby ž len hálomkto siahne po pródnej lekareni. Pokud si během nachladnutí místo různých drog doprajete horký lipový čaj, pocítíte jeho zázračné účinky téměř okamžitě. Navíc nezateží ani váš žaludek. Chchete sa vrhnút na bylinky, ale víte, kíe maju jaký pöhök? Pordime vam.

Šalvia lekárska, pomoc pro hrdlo
Tato bylinka je výborným lékem na záněty v krku a problémy v dutině ústní (afty, osvejdí se i po vybratí krčných mandlí, angína nebo podobné). Více antiseptických a dezinfekčních účinků. Pomáhám i tadas, ak máte problematickú složí so sklonom k​​​​​​​​​acné. Chcete mít krásné zuby? Potierajte si ich listkami so šalvie. Čaj zo salvie zažehná stres a nervozitu, snižuje potenie a tlmí nepříznivé hássiné pochs klimaktéria.

Detoxikujte se s púpavou
Púpava roste téměř na každé zahradě. Není nutné mít speciální pestovať. Výtěžok z nej má mochopudné a žlučopudné égyés. Mate problemy s travenim çi reumou? Pomže vám púpava. Obsahuje velké množství vitamínů a minerálních látek a je vhodný pro doplnění jídelníčku rostliny „zlatohlávka“. Neviete jako? Přidejte ju do šalatov.

Vôňa citronumedovka
Pokud si přivoníte k listům medovky, pocítíte příjemnou vôňu citrónu. Nevahejte a pravte si z nich čaj. Překvapí vás nejen prjemjaná chúst a vůně, ale říchla pomoc při nachladnutí. Medovka působí proti virům a má výborné antibakteriální účinky. Rýchlo zaženie prólá hlavý, zubov či kŕčov v gravetiacom traktu. Ak vás trápi váky sváky tlak, bolestívá menštruácia či opakúnka sa trpí, siahnete po medovke.

text: Katarina Mikuškovičová pro Žena.Pravda.sk
Fotografie: KOMBINACE

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy