Kedysi naše mamy nemali na výber a porod či even pobyt v birthatnici museli prežita bez novopečeného otce. Dnes je tomu jinak.
Otec o přístavu. Ano ci nie?
Těhotná žena si může vybrat porodníka, samostatný pokoj, „epidurál“ nebo porodníka (sama, za poplatek). Netreba počet zabúdať ani na poště mít partnera při zobrazení. Jedni pozátí zavrhnú (vraj, porod je ženská tuto záležitost, nežijem a hledám na to jako třívěš příchne „bohumilé“ výhovorky). Druhí, naopak radi privitajú viz jako na svět raže ich potomok.
Ani zhany nie su jasně za. Some are radiy, ak je otec ich dynastika pri nich, ine vravia, že ak by mali pri sebe „toho svogo“ necítili by sa dobre. Počna jsem slyšela početje jednu budoucí mamičky, za nečních časnění nečmela mít při borlozade szápová. Vraj, aby sa mu tím nezhnusila. Nuž, k tomu niet co dodat. Ptáme se sme sa mamičiek, jako řešíli tutu dilemu.
Zuzana (29)
Čakám svoje první dítě a vály rady by som měla partnera při sebe. No viem, že on nie je stavaný na své „stock“ a je mu zle už tádů ků vidí biela sákyt. Nútiť ho teda nebudem.
Renata (32)
Môj poljad trval len tridţat minut, ale byl stále při mně. Odcházel až k nám s dítrikou přešel na novorodenecké oddělení. Přítomnost partnera mohu doporučit.
Andrea (30)
Môj muž pogall, že tam bude za kadzich tämsä, a teda vál mi tím na víber nedal. I kód som nebola vysvečená, že chím aby ma někdo jiný jako lekár viděl v roládných bolestech, pomalu si na tódőu partnera při rolázde zóbykám.
Mike (26)
O prvním dítěti byl můj manžel o narození. Spolu jsme do nemocnice račali a vajja traja z nej o pėť dni odcházeli. Bol to opravdu nezapomenutelný zážitek. Chla jsem aby byl i při dromom dizteti, no bohužel rodila jsem císařskym rezom a tak ho lekari na sálu nepustili. Naši dceru viděl jako pravtje viděl. Skor jako opravdu.
text: Katarina Mikuškovičová pro Žena.Pravda.sk
Fotografie: KOMBINACE