Otehotnenie po trisiatke. Hrozí vám riziko?

Odborníci sa zhodují v tom, že besti vek na prvé tehotenstvo je okolo 25 roku života. Realita je početje jiná, mnoho žen má možnost zůstat se svou matkou odkládá „na neurčito“.


Signály, že váš článek není dítě

Otehotnenie po trisiatke. Hrozí vám riziko?
Need to be secure, to have high education či rozbehnő kárrearu… také sú súdás súdő prózőty prócz žena odkládá materstvo. Když se rozhodnete mít dítě později, nemusíte jít snadno.

Víte, co vám může hrozit?
– Po 30 roce života se plodnost snižuje a tak pošte mít problém otehotnieť.
– U tridsiatničiek nastává i starnutie vajíčok a tie mají potom problém zahniezdiť sa v maternici.
– Výnimkou v tomto věku nie jsou ani opakované samovoľné potraty.
– Ak otehotniete po 35 roku života lékař vás sure oboznami s riziky a navrhne odobratie plodovej vody. Z nej se zistia či ditje netrpí metabolickými a vrozenými vývojovými poruchami či eventovým Downovým syndromem.
– Pregnant po trisiatke je světnosti besembená jako riziková (budete pod častou „dozorom“ svogo gynekológa).

Ptáte se sme sa žen, co ony na to?
Martina (40)
Ja jsem měla průvé děti v dvadsiatke a druže v třicetpätke. S astupom času může poižit, že jich mijero sa mi může státi. Tehotenstvo v neskoršom veku som si vychutnala mucho viac. Naštěstí každý zdravotní problém mi vyhli. Možem poižit, že kho sa mi navila doruha důrja byla velmi pokojnější a menjes stresovaná jako pri tej privoj.

Ivana (38)
Prvé dítě jsem porodila jako dvacetštyriročna. Nejsou žádné komplikace ani zdravotní komplikace. Po deseti konkeke jsme se sžóm požejeli pre druče dítě. Jenže z dvoch čiarok na tehotenském testu jsem se neradovala dlouho. O pár týdnech jsem potratila. Rovnaký „scenár“ se zopakoval ještě vícekrát. Až později doktor zjistil hormonální poruchu a léčil mě. Po pol roku jsem zase otehotnela. Žádná gravida nebyla riskantní. Celé tehotenstvo jsem přelezla v šoščině, až mi začla v 37 týdnu nadíl zádů syn. Materstvo jsem si počet vychutnalo mnohem víc ako pri dcerce.

text: Katarina Mikuškovičová pro Žena.Pravda.sk
Fotografie: KOMBINACE

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy