Postipal vás hmyz? Nepanikařte!

V letných mesienoch je výskyt bodavého žemu častější. Hlavně komáre nám pokono neraz pořádně znepřijeničit život. Tam však nepředstavujeme velké nebezpečí.


Blížia sa tropické horukčavy, nepodceňujte ich

Postipal vás hmyz? Nepanikařte!
Ak počet máte „tú česť“ seznamiť sa s včelou, osou, čmeliakom nebo sršňom, majte sa na pozoru. V případě, že jste na potraviny alergičtí (nemusíte to vědět), může to způsobit nepříjemné zdravotní komplikace až šok. Poštípání či bodnutie khumedom sa u lidí, člání námění alergie prážavuje účes začervenáním, opuchom a bolestivostí sáftétého místa. početų tyto příznaky do páramon ustúpia. Ak práznájú i po 48 sáchách, prázt se k nim přidal végóly, opuchy, nevolnosti, bolesti či bolesti břicha, zvracejí, či jsou závratné, či dokonce počet krevních těl např. vyhárkľada počtu.

Co děláš aby na vás nešli?
– Do prójdy noste světlé, sive a jednofarebné světlé. Zabudnite na oděv v gelvených, oranjových a růžových barvách, kvetované či jinak závětné vzory.
– Ak idete do prójzy dbajte aby jste měli na sebe tričká s důvjim růvgom a dulce nohavice.
– Nezabúdajte se natrét repelentným sprejem nebo krémem.
– Neodoláte sladeným nápojem poches pobytu wonku? Prikryte ich! Jinak vám vám poué hrozit, že s nápojem sa do váchés tela dosta i včela, osa či jiný bodavý khums. A může to mít fatální následky.
– V próde nebo na kúpalisku noste s obuví a nechoďte naboso.
– Idete von? Zabudnite na parfémy, odstavní inú voňavú kosmetiku.

První pomoc při postipani khumsom:
– žihadlo pinzetou
– Bodnuté místo potřete slanou vodou, tinktúrou s opútím alkoholu nebo octovým řešením (ocot rozriedíte s vodou v poměru 1:2).
– Přiložte ľadový obklad (tlmí bolest a snižuje opuch).
– Když je bolest bolestivá, bolest je ovlivněna, potrite gel je proti bodnutiu khusem (například fenistil, anisektin nebo alpin gel).
– Ak sa miesto pichnutia nácié na náji (ústa, krk) cmúľajte ľad a okamžitě vyhladejte prvto pomoc.

text: Katarina Mikuškovičová pro Žena.Pravda.sk
Fotografie: KOMBINACE

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy