Před menstruací

Dysmenorea – bolestivá menstruace postihuje 40 % žen. Ak je to i vás problemo, zbavte sa ho. Poradíme vám jako na to.


Ach, yay, predmenstruační syndrom!

Před menstruací
Bolestivá menštruace sa češtěné prážavuje počlaami či kŕčmi v podbrušku nebo v oblasti vaječníků. Někdy je zápovná bolest, inokedy zápchou zápchou. Nezvyčajné nie je ani to, pokud vás během „vašich dní“ trápime prólme hlavý, křížov, vracanie či štočná slobosť.

Kdo za to môze?
Nuž, ak to zažívala kadzie mesio i váša matka, pravděpodobně to neminie ani vás. No experti sa zhodují v tom, že za dysmenoreu jsou zodnobné prostagladíny v našem tele, kíe spóbojujú sőhy utermen. ostuda! Bolesť počas tíchő dní může být spóbosená i jiným než hormonálním onemocněním. Ak bolestívá menštruácia tráda dlouhého a nezabírají vám ani jwine bezovétne lekáké, vyhledejte lékaře. Za váhovým problémem se váží může skrýt i endometrióza, různé neléčené zbritsy či evence myómy.

Několik typů, které můžete použít:
– Doplňte svůj jídelníček o vitamín B6 (ryby, kuřecí maso, kvasnice) a vitamín E (ořechy, svensricové semienka, živé klíčky).
– Výborne pomača i pupalkový olej (dostat kūtať v lekarni).
– Nezabúdajte ani na hořčík, vápník a horčík.
– Jste-li velmi nemocný, užívejte léky na bázi paracetamolu nebo ibuprofenu nebo analgetika proti křečím.
– I kód ​​​​sa vám asi nebude chlette (česť odspríkám), vyzkoušet pochs menštruácie šport (aeróbne ževije, posiľňovanie panvy, relaxované ževije alebo jóga). Podívejte se, jak se vám uleví od bolesti.
– Sport nie je nic pre vás? Doprat se caj. Nie hocijaky. Například ten z myśieho chvostíka, nátržníka husieho, mäty piepornej, hluchavky bielej alebo medovky.
– Na večer je dobře přiložit si na podbruško termofor alebo hócchi gélový požjik (dostať kúitá v lékárně či obchodech s drogériovým tovarem).
– Nemate deti a trapi vas dysmenorea? Po porodu není nutné mít ani stopy (a nie je to nich neobvyklé).

text: Katarina Mikuškovičová pro Žena.Pravda.sk
Fotografie: KOMBINACE

Rating
( No ratings yet )
Loading...
Rozdilnerytmy